Extrémní sport

Jste již zkušeným sportovcem, v nejlepší kondici a chcete si zkusit něco nového, extrémního, zaměřeného na více oborů, než jen běh a podobně? Potom Doporučuji přihlásit se a zúčastnit některého z extrémních závodů, kde je výhrou a velkým výkonem už jen závod dokončit. Takové extrémní závody, kdy střídáte běh, plavání, jízdu na kole, lezení do výšky i plazení a brodění se blátem, s trasou, která Vám přijde jako nekonečná, nebojujete jen s protivníky.

nohy v bahně

V takovém extrémním závodě bojujete především i sami se sebou a svou vůlí závod dokončit, i když běžíte po kolena v bahně, přeskakujete překážky, přelézáte i podlézáte padlé stromy, vynášíte těžkou figurínu do vysokého patra a zpět dolů, běžíte s těžkým závažím na zádech, jedete na kole rozpálenou silnicí mnoho a mnoho kilometrů, docházejí Vám fyzické síly, svaly bolí, štípou, navíc Vás okusuje dravý krvelačný hmyz, cesta vede cestou necestou, přes kopřivy, tuny bláta, velké vodní plochy, i pláněmi…
běh do moře

Na takové závody musíte být velice dobře fyzicky i psychicky připraveni, jinak jsou pro Vás nemožnými. Ale pro ty sportovce, kteří vyhledávají extrém, mají rádi adrenalin, nebojí se sáhnout si na dno svých sil a překonávat vlastní limity, jsou tyto závody jako stvořené. Jsou to jedny z nejtěžších závodů vůbec, připomínající výcvik elitních odolných vojenských jednotek cvičených k překonávání extrémů a přežití.

Před každým, kdo má pocit, že je schopný zvládnout tyto závody a odváží se do nich přihlásit i se jich následně zúčastnit, smekám klobouk, protože to jsou hodně odvážní a silní lidé, nejen fyzicky, ale i psychicky, aby takovou extrémní zátěž zvládly. Samozřejmě zúčastnit se takových závodů zcela bez přípravy, je čilé šílenství, rovnající se s pokusem o sebevraždu, to opravdu nedoporučuji. Ať už jste mužem či ženou a chystáte se na takové závody, držím Vám všechny palce, co mám i nemám, abyste zvládly tato těžký závod dokončit. Protože i to samo o sobě je obrovským vítězstvím.