Propíchnou vám cokoli

·         Čistota půl zdraví, a někdy také celé
U tetovacích a piercingových studií více než kde jinde platí, že by v nich mělo být opravdu čisto. A teď nemyslíme jenom zametenou podlahu, ale i všechny povrchy, včetně křesel, na která si budete sedat. Ten, kdo bude celou akci provádět, by měl mít jednorázové gumové rukavice a také jehla by měla být na jedno použití. Kleštičky, kterými si například při propichování nosu umělci přidrží vaši kůži, by měli těsně před použitím vydesinfikovat.
zrzka s piercingem
Není vůbec špatný nápad jít se do salonu podívat předem, ty slušné vaše obavy pochopí a bez okolků vás provedou po celém studiu. Pokud by se vám každopádně něco nezdálo během celé procedury, neváhejte se ozvat. A ještě jeden tip: žádný salon, hodný toho jména, nebude při ražení dírky používat šperky ze stříbra nebo z niklu, na tyto dva má totiž plno lidí alergii. Pokud to dělají, jděte jinam.
blondýna s piercingem

·         Slušnost na obou stranách
Když přijdete do studia, buďte slušní a pokorní. Zároveň ale máte právo čekat to samé i z druhé strany. Zejména při vaší první zkušenosti, a neváhejte na to, že je to vaše první propíchnutí, toho, kdo vám piercing dělá, upozornit, byste měli dostat dost prostoru na všechny otázky. Tedy s výjimkou: „bude to bolet?“. To si odpusťte, není vám snad pět. Zaměstnanec studia by také měl věnovat dost času tomu, aby vám vysvětlil, jak se o vaši novou ozdobu starat.

černoška s piercingem
·         Co dál?
Opravdu dobrý salon poznáte, když se zeptáte lidí, co prošli jeho dveřmi před vámi. Na internetu, nebo si klidně nechte poradit od přátel, si můžete přečíst, jestli měli lidé potom nějaké komplikace, a jestliže ano, jak na ně salon reagoval. Dobrou vizitkou jsou lidé, co se na jedno místo vracejí opakovaně. Dalším dobrým znamením je to, když se podnik sám zajímá, třeba skrz email, telefon nebo sociální sítě, jak se vašemu novému doplňku vede.